جلد ایران سیاست ایرانی آمریکا ایرانی

جلد: ایران سیاست ایرانی آمریکا ایرانی واشنگتن آمریکایی دولت ترامپ دونالد ترامپ ایالات متحده امارات متحده عربی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی افزایش قیمت روغن‌ با وجود دریافت ۱۵۶ میلیون یورو ارز دولتی

در حالی طی ماه‌های گذشته بیش از ۱۵۶ میلیون یورو ارز دولتی بابت واردات روغن خام، آفتابگردان و سویا پرداخت شده است است که تولیدکنندگان روغن نباتی قیمت محصولات خود

افزایش قیمت روغن‌ با وجود دریافت ۱۵۶ میلیون یورو ارز دولتی

افزایش قیمت روغن با وجود دریافت ۱۵۶ میلیون یورو ارز دولتی

عبارات مهم : انواع

در حالی طی ماه های گذشته بیش از ۱۵۶ میلیون یورو ارز دولتی بابت واردات روغن خام، آفتابگردان و سویا پرداخت شده است است که تولیدکنندگان روغن نباتی قیمت محصولات خود را بین پنج تا ۱۶ درصد نسبت به سال گذشته زیاد کردن داده اند.

به گزارش ایسنا، قیمت انواع روغن نباتی در حالی از ابتدای خردادماه مجوز ۹ درصد زیاد کردن را از ستاد تنظیم بازار دریافت کرد که بر اساس آخرین آمار رسمی بانک مرکزی از میانگین قیمت خرده فروشی بعضی از مواد خوراکی در پایتخت کشور عزیزمان ایران در هفته نهایی به هشتم تیرماه امسال قیمت روغن نباتی جامد ۱۵.۶ درصد و قیمت روغن نباتی مایع ۵.۷ درصد نسبت به سال گذشته زیاد کردن یافته است که میانگین آن جهت انواع روغن نباتی به ۸.۳ درصد نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته می رسد.

این در حالی است که امیرهوشنگ بی رشک دبیر انجمن صنایع روغن نباتی پیش از این به خبرنگار ایسنا گفته بود که ستاد تنظیم بازار ۱۸ اردیبهشت ماه امسال با درخواست تولیدکنندگان که سال گذشته مطرح شده است بود، موافقت کرد و بنابراین انواع روغن نباتی بر اساس لیست علامی مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ۹ درصدی مواجه شد.

افزایش قیمت روغن‌ با وجود دریافت ۱۵۶ میلیون یورو ارز دولتی

حال با منتشر شدن لیست شرکت های دریافت کننده ارز دولتی از سوی بانک مرکزی، مشخص شد ۱۳ شرکت ۱۵۶ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۷۴ یورو جهت واردات روغن خام آفتابگردان و روغن خام سویا ارز دولتی به قیمت ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده اند که بازه زمانی آن از ۲۱ فروردین ماه تا آخر خردادماه بوده است.

البته در این میان چهار شرکت توانسته اند بالغ بر ۷۱ درصد این ارز دولتی یعنی معادل ۱۱۱ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۷۰۵ یورو را از آن خود کنند. حال پرسش اینجاست که حتی اگر مجوز زیاد کردن قیمت روغن نباتی در بازار صادر شده است هست، نباید قیمت روغن نباتی جامد زیاد کردن ۱۵.۶ درصدی داشته باشد و از ۹ درصد مجوز صادر شده است فراتر رود. اینجاست که جای خالی دستگاه های نظارتی مانند شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان که خود لیست مشخصی جهت قیمت های مصوب محصولات متفاوت از جمله مواد غذایی اعلام می کند، احساس شده است و این متولیان بازار باید پاسخگو باشد.

در حالی طی ماه‌های گذشته بیش از ۱۵۶ میلیون یورو ارز دولتی بابت واردات روغن خام، آفتابگردان و سویا پرداخت شده است است که تولیدکنندگان روغن نباتی قیمت محصولات خود

واژه های کلیدی: انواع | بازار | میلیون | دریافت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz