جلد ایران سیاست ایرانی آمریکا ایرانی

جلد: ایران سیاست ایرانی آمریکا ایرانی واشنگتن آمریکایی دولت ترامپ دونالد ترامپ ایالات متحده امارات متحده عربی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی امکان ندارد نفت منطقه صادر شود و نفت کشور عزیزمان ایران صادر نشود / روحانی

رئیس جمهور، با تاکید بر اینکه ملت کشور عزیزمان ایران هیچ وقت در برابر فشار خارجی به زانو در نیامده و درنخواهد آمد، ایرانیان مقیم خارج از کشور را سفرای ملت کشور

امکان ندارد نفت منطقه صادر شود و نفت کشور عزیزمان ایران صادر نشود / روحانی

روحانی : امکان ندارد نفت منطقه صادر شود و نفت کشور عزیزمان ایران صادر نشود

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور، با تاکید بر اینکه ملت کشور عزیزمان ایران هیچ وقت در برابر فشار خارجی به زانو در نیامده و درنخواهد آمد، ایرانیان مقیم خارج از کشور را سفرای ملت کشور عزیزمان ایران خواند و با اشاره به فشارهای تازه دشمن های بر کشور، از آنان خواست در بیان واقعیتها و سرمایه گذاری و استمرار روابط علمی و تجاری به ایرانیان داخل کشور کمک کنند.

به گزارش ایسنا، حسن روحانی شامگاه دوشنبه به وقت محلی، در دیدار ایرانیان مقیم سوئیس با بیان اینکه ایرانیان خارج از کشور، نماد فرهیختگی و اخلاق ایرانی هستند، فعالیت های ارزنده و تاثیر بالای ایرانیان در خارج از کشور را موجب افتخار دانست و اظهار کرد: اگر از هم فاصله بگیریم، دشمن زیاد توطئه می کند و وظیفه همه ما تلاش جهت توسعه و رفاه زیاد ملت است.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه حیات مادی و معنوی ما در گرو پیشرفت و سربلندی کشور عزیزمان ایران هست، افزود: تلاش دولت، تحقق اهداف ملی با وحدت و همراهی مردم هست. با شروع دولت یازدهم به همه طرف های خارجی خود گفتیم که اگر با زبان احترام و منطق با ملت کشور عزیزمان ایران سخن بگویید، می توانیم پرسشها را با منطق و گفت وگو حل کنیم و اگر منطق شما تهدید، فشار و تحقیر مردم کشور عزیزمان ایران باشد، این سیاست هیچ وقت در کشور عزیزمان ایران جواب نخواهد داد و نتیجه آن باخت – باخت خواهد بود.

امکان ندارد نفت منطقه صادر شود و نفت کشور عزیزمان ایران صادر نشود / روحانی

وی با بیان اینکه منطق ملت کشور عزیزمان ایران را در مذاکره با قدرت های جهانی اثبات کردیم و در مذاکراتی نفس گیر و طولانی با قدرت های بزرگ دنیا به رغم همه فشارها، مشکل ها و پیچ و خم ها به توافقی بزرگ دست یافتیم که به نفع هر دو طرف بود، تصریح کرد: در نتیجه اجرای این توافق، تعامل و تبادلات اقتصادی و علمی کشورمان با دنیا رونق گرفت و میلیاردها دلار سرمایه گذاری در بخش های متفاوت به خاص از سوی ایرانیان مقیم خارج انجام شد.

رئیس جمهوری با بیان اینکه برجام بر مبنای نفع کشور عزیزمان ایران و دنیا امضا شد، گفت: منطق کشور عزیزمان ایران عوض کردن نکرده هست. یک طرف بی منطق از برجام خارج شده است که هدفش فشار به ملت کشور عزیزمان ایران است.

رئیس جمهور، با تاکید بر اینکه ملت کشور عزیزمان ایران هیچ وقت در برابر فشار خارجی به زانو در نیامده و درنخواهد آمد، ایرانیان مقیم خارج از کشور را سفرای ملت کشور

روحانی ادامه داد: نشانه واقعی آمریکا از تحریم، فشار به زندگی مردم هست. آنها ادعا می کنند که می خواهند به دولت کشور عزیزمان ایران فشار وارد کنند ولی هنگامی که واردات مایحتاج مهم مثل دارو و قرار داده های دامی را تحریم کنند، به چه کسی فشار وارد خواهد شد؟ آمریکایی ها مدعی شده است اند که می خواهند به طور کامل جلوی صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را بگیرند. آنها معنی این حرف را نمی فهمند، آیا که این اصلا معنی ندارد که نفت کشور عزیزمان ایران صادر نشود و آن وقت نفت منطقه صادر شود. اگر شما توانستید، این کار را بکنید تا نتیجه اش را ببینید.

رئیس جمهوری با اشاره به ادعاها مبنی بر اینکه کشور عزیزمان ایران درآمدهایش را صرف کمک به کسانی که به ادعای آمریکایی ها تروریست هستند، می کند، خاطرنشان کرد: ما شفافیت را ادامه می دهیم. مردم کشور عزیزمان ایران عالی ترین ناظر هستند. در روزهای اخیر بانک مرکزی فهرست همه حدود ۱۳ میلیارد دلاری را که جهت واردات به واردکنندگان تخصیص داده شده است هست، منتشر کرده و شرح بودجه سال ۹۷ کشور نیز به رغم اینکه کار آسانی نبوده، در اینترنت انتشار یافته هست. حساب و کتاب درآمدهای کشور عزیزمان ایران هم که مشخص هست، بنابر این دیگر این ادعاها موضوعیت ندارد.

روحانی گفت: جهت مبارزه با فساد، هیچ دستگاه نظارتی بالاتر از خود مردم نیست و مردم عالی ترین ناظر اجرای قانون هستند. همه مسئولین نیز باید در برابر مردم پاسخگو باشند. هنگامی که ارز به قیمت مشخص در اختیار کسی قرار می گیرد، مردم باید بدانند که هر کسی چقدر ارز دریافت کرده و چه چیزی با آن وارد کرده است.

امکان ندارد نفت منطقه صادر شود و نفت کشور عزیزمان ایران صادر نشود / روحانی

وی با تاکید دوباره بر اینکه فشار اقتصادی به ایران، فشار به ملت کشور عزیزمان ایران خواهد بود، اضافه کرد: هنگامی که سرمایه گذاری در کشور عزیزمان ایران با مانع مواجه شود، توسعه صنایعی که از این سرمایه گذاری بهره مند شده است و باعث شده است بودند در این سال ها درآمد غیر نفتی کشور از درآمد نفتی بالاتر برود، مختل خواهد شد. نتیجه اعمال فشار بر روابط بانکی و بیمه ای، در نهایت بر ملت کشور عزیزمان ایران وارد خواهد شد.

روحانی با اشاره به دستاوردهای به دست آمده در حدود ۵ سال گذشته در زمینه تولید بنزین، گاز و گازوئیل، گسترش و اصلاح خدمات بهداشتی و درمانی به مردم، گردشگری، ترانزیت، اینترنت و امثال آنها اظهار کرد: فشار بر روابط بانکی و بیمه ای و صادرات نفت ایران، یعنی فشار روی استمرار و توسعه این موفقیت ها و فشار و توطئه ای که امروز طراحی شده است هست، فشار و توطئه علیه توسعه و رفاه ملت کشور عزیزمان ایران است.

رئیس جمهور، با تاکید بر اینکه ملت کشور عزیزمان ایران هیچ وقت در برابر فشار خارجی به زانو در نیامده و درنخواهد آمد، ایرانیان مقیم خارج از کشور را سفرای ملت کشور

رئیس جمهوری تصریح کرد: همه در برابر این اوضاع مسئولیت داریم. ایرانیان خارج از کشور به عنوان سفرای ملت کشور عزیزمان ایران می توانند در بیان واقعیت ها و سرمایه گذاری و استمرار روابط علمی و تجاری با ایرانیان داخل کشور، کمک کنند و آنجا که دولت کشور عزیزمان ایران یا بخش شخصی کشور عزیزمان ایران نتواند کاری را انجام دهد، آنها به کمک بیایند.

روحانی با تاکید بر اینکه همه باید دست به دست هم دهیم، خاطرنشان کرد: ملت کشور عزیزمان ایران هیچ وقت در برابر فشار خارجی به زانو در نیامده و در نخواهد آمد. مگر ۳۰ سال پیش در این روزها آمریکایی ها هواپیمای مسافربری کشور عزیزمان ایران را سرنگون نکردند و مگر در جنگ به سکوی نفتی کشور عزیزمان ایران حمله نکردند و مگر کشتی معمولی لجستیک کشور عزیزمان ایران را تصرف نکردند؟ آیا توانستند با همه این جنایات ملت کشور عزیزمان ایران را تسلیم کنند؟

امکان ندارد نفت منطقه صادر شود و نفت کشور عزیزمان ایران صادر نشود / روحانی

رئیس جمهوری با بیان اینکه تمام نمایندگی های کشور در خارج، باید خدمتگزار هموطنان باشند، گفت: امروز فشار تازه بر مردم و جامعه ایران، مقطعی است که همه به عنوان ایرانی و جهت عظمت کشور عزیزمان ایران باید کنار هم بایستیم و تلاشمان را زیاد کردن دهیم. امروز مسئولیت همه چه ایرانیان خارج از کشور و چه ایرانیان داخل کشور سنگین تر و مهم تر از دیروز است.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: مقامات سوئیسی هم گفته اند که می دانیم حق با کشور عزیزمان ایران است و حامی برجام و استمرار روابط اقتصادی با کشور عزیزمان ایران هستیم و ۴۰ شرکت اقتصادی سوئیس فردا با همکاران ایرانی خود جلسه دارند. در این مقطع که آمریکایی ها در مواجهه با کشور عزیزمان ایران به جز چند کشور از طرف همه کشورهای دیگر دنیا در زبان و عمل محکوم شده است اند، امیدوارم بتوانیم با همکاری و همدلی با کمترین هزینه از این مسیر عبور کرده و شاهد ایرانی سرزنده تر، آبادتر و عزتمندتر باشیم.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | ایرانیان | حسن روحانی | سرمایه گذاری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz